Kamenná vlna
Čo je kamenná vlna?
Kamenná vlna je tepelne izolačný materiál, ktorý sa často používa na izoláciu podkrovia. Kamenná vlna je druh minerálnej vlny a vyrába sa z kameniva dolomitu, gabra, čadiča alebo vápenca. Tento izolačný materiál dokonale izoluje teplo, takže v zime zadržiava teplý vzduch a v lete obmedzuje prestup horúceho vzduchu do objektu. Kamenná vlna môže prísť vo forme:
- Rohože a dosky z kamennej vlny,
- Nárazníková zóna,
- Granulát.
Ako sa vyrába kamenná vlna? Proces výroby kamennej vlny
Minerálna kamenná vlna vzniká tavením čadiča pri teplotách nad 1400 stupňov Celzia. Počas jeho výrobného procesu sa pridávajú ďalšie suroviny ako gabro, dolomit či vápenec.
Kamenná minerálna vlna - produkt so všestranným využitím
Kamenná vlna v doskách je ideálna na akustickú a tepelnú izoláciu takmer akéhokoľvek povrchu. Izolácia z minerálnej vlny poskytuje maximálny tepelný a akustický komfort. Kamenná vlna je ideálna pre:
- Na izoláciu plochých a šikmých striech,
- Zateplenie podkrovia,
- Na drevených stropoch,
- Izolácia krbov
- Na vyplnenie vodorovných priestorov v nevyužitých podkroviach, nad nevykurovanými miestnosťami, v rámových konštrukciách a odvetraných plochých strechách,
- základy,
- podlahy,
- Na izoláciu nových trojvrstvových vonkajších stien,
- Ako vrstva izolácie pre dvojvrstvové steny,
- Pre zavesené stropy,
- Na akustickú izoláciu vonkajších stien, obvodových plášťov,
- Na izoláciu rámových deliacich stien.
Kamenná vlna alebo sklená vata sú tiež dokonalé ako akustická a protipožiarna izolácia. Zateplenie domu minerálnou vlnou zvyšuje požiarnu bezpečnosť budovy a tepelnú pohodu. Je ideálny pre verejné budovy aj obytné domy. Tvrdá kamenná vlna je navyše ideálna na tepelnú modernizáciu existujúcich budov.
Ak máte záujem o izoláciu vetracích potrubí , príslušné materiály sú k dispozícii na našej webovej stránke.
Akú minerálnu vlnu by ste si mali vybrať na izoláciu vášho domu? Vlastnosti kamennej vlny
Keď sa zoznámite s vynikajúcimi vlastnosťami nehorľavej kamennej vlny, pochopíte, prečo je tak rozšírená v stavebníctve. Bez ohľadu na to, či máte záujem o minerálnu vlnu na izoláciu podkrovia alebo minerálnu vlnu na strechu, oplatí sa poznať jej vlastnosti a najdôležitejšie technické parametre.
Súčiniteľ tepelnej vodivosti
Pri výbere materiálu na účinnú izoláciu má veľký význam súčiniteľ tepelnej vodivosti. Táto izolácia z minerálnej vlny zaisťuje tepelný komfort aj počas najtuhšej zimy. Okrem toho chráni pred tepelnými stratami v dôsledku nedostatku tepelného zmrštenia.
Koeficient absorpcie zvuku
Ďalším faktorom, ktorý stojí za to venovať pozornosť pri výbere minerálnej kamennej vlny, je koeficient absorpcie zvuku. Kamenná vlna sa vyznačuje vysokou akustickou izoláciou, ktorá zabraňuje prenosu hluku z rodinného domu von. Ako minerálna vlna, tak aj sklenená vlna budú dobrou voľbou pre tepelnú a akustickú izoláciu. Naša predajňa ponúka aj akustická vlna .
Trieda reakcie na oheň
Pomocou tohto materiálu sme schopní vytvoriť nehorľavú izoláciu. Kamenná vlna v kotúčoch má najvyššiu triedu reakcie na oheň, čo dokazuje jej nehorľavosť. Je tiež potrebné dodať, že kamenná vlna sa topí iba pri teplote 1000 stupňov. Z tohto dôvodu izolácia z minerálnej vlny poskytuje nielen tepelnú izoláciu, ale aj bezpečnosť.