Silikátové omietky

Zobrazuje sa 1-5 z 5 položiek

V našej ponuke nájdete aj silikátové omietky, ktoré sú na rozdiel od akrylátových náročne kladené a vyžadujú si „laboratórne“ počasie. Majú absorpciu vody väčšiu akoakrylátové omietkyasilikónové omietkypreto sú obohatené prídavkom hydrofóbnych látok.Silikátová omietka dokáže absorbovať aj nečistoty, ktoré sa neskôr ťažko odstraňujú, je vysoko alkalický, čo je jeho prirodzenou bariérou proti napadnutiu plesňami a inými mikroorganizmami.

Polysilikátová omietka

Polysilikátová omietka je omietka, v ktorej je spojivom modifikované vodné sklo (táto úprava je patentovaná), kým v silikátovej omietke je to vodné sklo (najčastejšie draselné). Vďaka tomu majú polysilikátové omietky oveľa nižšie pH (8-9) ako silikátové omietky (12-13). To zase umožňuje farbenie polysilikátových omietok v mnohých ďalších farbách. Na rozdiel od silikátových omietok schnú polysilikátové omietky zvnútra smerom von. Preto nemusia mať také obmedzujúce poveternostné podmienky. Vitajte na nákupe!

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.