Impregnácie na drevo

Zobrazuje sa 1-24 z 37 položiek

Prečo sa oplatí použiť filmotvornú impregnáciu? Každá drevená konštrukcia vystavená poveternostným vplyvom si vyžaduje pravidelnú údržbu. Pri použití prírodného dreva na vytváranie rôznych stavebných konštrukcií bude potrebné ho poriadne naimpregnovať. Na tento materiál negatívne vplýva nielen vlhkosť, ale aj intenzívne UV žiarenie, silný vietor a silné mrazy. V priebehu času povedú atmosférické faktory k viditeľnému poškodeniu, ktoré odoberie kúzlo celej konštrukcie. Po niekoľkých rokoch môže napríklad terasa alebo altánok vyzerať podobne ako dlhodobé stavby. Chráňte ich pred nadmerným poškodením – impregnácia Koopmans im zabezpečí výbornú ochranu na dlhú dobu.

Používaním produktov IMPRA dostupných v našej predajni - napr. náterotvorné impregnácie na drevo - ochránite rôzne prvky, napr.

Filmotvorná impregnácia dostupná v našej ponuke vytvorí na povrchu hrubú vrstvu odolnú rôznym podmienkam. Vhodný na všetky druhy dreva, ľahko sa aplikuje a má dlhú životnosť.

Ponúkame okrem iného aj bezfarebné produkty, ktoré zlepšujú prirodzený vzhľad dosiek. Extrahujú pôvodnú farbu a rozžiaria prvky. V našom sortimente nájdete aj impregnácie dreva IMPRA v mnohých rôznych farbách, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť individuálnym potrebám. V ponuke máme okrem iného modernú bielenú borovicu, fľaškovozelenú, sivú, portugalský dub či manuka med. Pre tých, ktorí uprednostňujú neobvyklé riešenia, odporúčame odtieň čierny dub.

Predávame len položky od najlepších výrobcov, ktoré spĺňajú vysoké štandardy kvality, ale zároveň sú lacné na nákup. Sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorí vykonávajú pravidelné rekonštrukcie a pre tých, ktorí chcú prvýkrát osviežiť drevené konštrukcie.

Impregnácia dreva Koopmans

Koopmans – impregnácia dreva bola vytvorená na báze alkydových živíc a ľanového oleja. Vďaka tomu okrem ochrany dreva zabezpečuje aj jeho krásny a bezchybný vzhľad. Prípravok poskytuje ochranu proti všetkým poveternostným vplyvom, pričom zdôrazňuje prirodzený vzhľad dreva. Po zaschnutí získame jemný pololesklý efekt. Poskytuje ochranu pred biodegradáciou a reguluje vlhkosť dreva po dlhodobých dažďoch.

Ochranná a dekoratívna filmotvorná impregnácia okrem ochranných vlastností zlepšuje vzhľad dreva. Po mnohých rokoch môže byť jeho štruktúra poškodená, čo znamená, že už nevyzerá tak skvele ako predtým. Impregnácia dreva zvýrazňuje prirodzenú krásu tohto jedinečného materiálu a vytvára vrstvu, ktorá chráni pred rastom plesní a rias. Ich absencia bude mať pozitívny vplyv na estetiku drevených prvkov.

Ako aplikovať produkt Koopmans? Filmotvorná impregnácia sa nanáša štetcom, valčekom alebo ponorením. V závislosti od predchádzajúcej práce na dreve bude na dosiahnutie najlepšieho efektu potrebný iný počet vrstiev. Ak je drevo surové, prikryte ho dvoma alebo tromi vrstvami. Ak sa však už na danom povrchu produkt IMPRA nachádza a chcete ho len renovovať, stačí použiť jednu vrstvu. Bezfarebná náterová impregnácia je mimoriadne účinný produkt a už s malým množstvom dosiahnete uspokojivého účinku.

Čo by ste si mali zapamätať pred použitím nami ponúkanej technickej impregnácie Koopmans? Pred impregnáciou dosku najskôr dôkladne očistite, odmastite a následne vysušte. Len tak bude pripravený podklad schopný správne prijať náter, ktorý poskytne primeranú ochranu pred vonkajšími faktormi.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.