Expanzné hmoždinky do betónu

Zobrazuje sa 1-4 z 4 položiek

Expanzné skrutky do betónu

Stavebný priemysel často vyžaduje použitie rôznych druhov materiálov na trvalé upevnenie prvkov. To platí ako pre väčšie konštrukčné fragmenty, tak aj pre oveľa menšie dokončovacie doplnky. Samotný typ zapínania závisí od druhu a hmotnosti konkrétneho materiálu. Jedným z najpopulárnejších riešení používaných pre špeciálne úlohy sú betónové rozperné skrutky a betónové kotvy. Pri plánovaní stavebných prác sa oplatí oboznámiť s ich ponukou, pretože na trhu nájdete naozaj širokú škálu týchto produktov.

Kovové hmoždinky do betónu - interiérové dokončovacie prvky

Upevňovacie kolíky sa používajú na montáž rôznych typov prvkov a predmetov. Samotná zástrčka sa skladá z objímky, teda rozpínacieho konektora z plastu, a samotnej skrutky. Bez ohľadu na typ špendlíka sa časť trička vždy roztiahne a skrutka sa zaskrutkuje do stredu materiálu. Rozpínacie a rámové čapy nevyžadujú vŕtanie veľkých otvorov, a to všetko vďaka ich jedinečnej špecifickosti.

Rozširovacie kolíky sú všeobecným názvom pre tento typ riešení. Tento pojem zahŕňa rôzne typy výrobkov určených na montáž stavebných prvkov rôznej hmotnosti a použitia.

Rozširovacie hmoždinky by sa mali vyberať s ohľadom na ich veľkosť a hmotnosť namontovaného prvku. V niektorých situáciách sa môžete rozhodnúť použiť univerzálne rozširujúce zástrčky. Použitie univerzálnych rozperných hmoždiniek je možné pomocou nárazového skrutkovača. Sú veľmi stabilné a bezpečné. Stavebné obchody ponúkajú širokú škálu takýchto výrobkov.

Každý typ špecializovaných kolíkov je vlastne upravenými verziami klasických kolíkov. Dostupné sú aj modely s háčikom.

Ďalším typom sú rýchlomontážne hmoždinky. Sú vybavené skrutkami alebo klincom z ocele. Na ich zostavenie sa používa iba kladivo. Používajú sa v materiáloch, ktoré nie sú veľmi ťažké a sú ad hoc riešeniami.

Kovové rozperné hmoždinky do betónu - rozperné spojky na drevo a betón

Betón je odolný a ťažký materiál. Betónové hmoždinky 10x80 slúžia na rýchlu montáž do ľahkej betónovej dosky. Vďaka nim budete môcť pripevniť napríklad zrkadlá, svetelné police alebo obrazy. Ak chcete inštalovať ťažšie predmety, určite poslúži kovová rozperná kotva. Tento typ upevnenia unesie hmotnosť až 200 kilogramov. Pomocou rozpernej kotvy ľahko namontujete poličku, hojdačku alebo hojdaciu sieť. Ak ich potrebujete nainštalovať, nezabudnite si kúpiť príklepovú vŕtačku.

Kovové hmoždinky pre rýchlu inštaláciu do betónu sú skvelým riešením, keď potrebujete použiť silnejší záber. Kovové rozperné kolíky z nehrdzavejúcej ocele boli navrhnuté tak, aby celé rozpínacie pole zaisťovalo rovnomerné rozpínanie pri kontakte s povrchom. Betónové rozperné kolíky 8x80 sú pokryté vrstvou pozinkovanej ocele na ochranu proti korózii. Pevné 6mm univerzálne betónové rozperné hmoždinky sú určené na montáž rôznych druhov stavebných materiálov. Sú vhodné aj na drevotrieskové dosky, pórobetón, sadrokartónové dosky, plné tehly a keramické duté tehly. Kovové rozperné hmoždinky s háčikom sú vhodné na upevnenie pevných materiálov. Vďaka použitiu háku je zaručená maximálna nosnosť.

Montážne hmoždinky do bežného betónu - ako nainštalovať dilatačné hmoždinky do betónu so skrutkou?

Ak chcete nainštalovať hmoždinky do betónu 10x60, musíte vyvŕtať otvor. Mala by byť vyrobená v súlade s odporúčaniami výrobcu a v súlade s veľkosťou samotného čapu. Ďalším krokom bude umiestnenie univerzálnej zástrčky do otvoru. Niektoré z nich sa dajú dotiahnuť ručne, no drvivá väčšina si bude vyžadovať použitie kladiva, skrutkovača alebo vŕtačky. Pred rozhodnutím o kúpe zástrčky na rýchlu inštaláciu sa oplatí uistiť sa, že máte všetky nástroje potrebné na jej inštaláciu. V našej predajni nájdete betónové rozperné hmoždinky 6x40 za veľmi atraktívne ceny.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.