Vlna na zateplenie prevetrávaných fasád

ISOVER Lasermaxx Lasergames B.v. 30 sk. 30 mm
Available
Minerálne vlny

ISOVER Multimax 30, 30 mm vlna

ISOVER
101261230
6,07 € / m2
Średnia ocena: 4,55
Zobrazuje sa 1-24 z 48 položiek

Minerálna vlna na odvetrané fasády

Vlnu na odvetrané fasády ponúkame v prevedení sklo a skalka. Môžete ho použiť aj v prípade rámových konštrukcií, plášťov hál a viacvrstvových stien v svetlosuchej konštrukcii. Ide o moderné riešenie, ktoré prináša množstvo výhod. Produkty je možné zakúpiť v rôznych variantoch - pripravili sme pre Vás okrem iného vlnu pokrytú čiernym skleneným závojom. Pozrite si, čo presne máme v našej ponuke pripravené a použite minerálnu vlnu na vytvorenie špičkovej tepelnej izolácie!

Odvetrávaná minerálna vlna na fasády – prečo sa oplatí ju použiť?

Odvetrané fasády umožňujú prúdenie vzduchu medzi fasádnym obkladom a tepelnou izoláciou. Obe vrstvy k sebe zároveň dokonale priľnú, čím chránia stavbu pred náhlymi teplotnými zmenami a nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Tieto typy fasád poskytujú aj protipožiarnu ochranu a znižujú riziko kondenzácie vodných pár. Pozitívne vplývajú aj na dobrý vzhľad budovy. Z týchto a mnohých ďalších dôvodov sa na zateplenie moderných obytných budov alebo administratívnych budov vyberajú odvetrané fasády s minerálnou vlnou.

Protipožiarna ochrana a odolnosť proti vlhkosti

Minerálna vlna na odvetrávané fasády má najvyššie triedy reakcie na oheň, preto je jedným z materiálov, ktoré je potrebné použiť pri stavbe napríklad mrakodrapov. V tomto type konštrukcií by sa plamene mohli šíriť vysokou rýchlosťou, preto treba dbať na každý faktor, aby sa toto riziko minimalizovalo. Jednou z nich je odvetrávaná minerálna vlna na fasády.

Odvetraná vlna zaisťuje výborný odvod vlhkosti zo stavby smerom von. Tento typ materiálu má najvyššiu paropriepustnosť a rozhodne vyniká nad ostatnými materiálmi používanými na izoláciu. Navyše, ak sa chcete vyhnúť vlhkosti, vyberte si vlnu so skleneným závojom dostupnú v našom internetovom obchode.

Minerálna vlna pre odvetrávané fasády Isover a Rockwool

Ponúkaný sortiment zahŕňa produkty značiek Isover a Rockwool. Sú to spoločnosti ponúkajúce riešenia izolácie zákazníkom na medzinárodnej úrovni. Isover ponúka široký sortiment produktov pre tepelnú, zvukovú a protipožiarnu izoláciu. S ich pomocou je celý objekt chránený pred nepriaznivými teplotami – nadmerným kúrením či ochladzovaním, ozvenou a nebezpečným šírením požiaru. Vlna bude použitá v bytových aj nebytových budovách. Umiestníte ho v štádiu stavby domu a pri jeho rekonštrukcii. Prípravky používajte na kovové, drevené alebo oceľové konštrukcie.

Podobne aj v prípade produktov Rockwool – nešíria oheň a chránia aj pred ozvenou a nadmerne hlasnými zvukmi v domácich miestnostiach. Izolačné produkty Rockwoll sa vyrábajú pomocou modernej technológie kamennej vlny. V súčasnosti je popredným výrobcom, ktorého produkty využívajú zákazníci z celého sveta.

Odvetraná fasáda – výhody

V súčasnosti sa odvetrávané fasády používajú nielen v obytných budovách, ale aj na iné účely - administratívne budovy, bytové domy a verejné budovy. Sú vyrobené z materiálu, ktorý zaisťuje vysokú izolačnú účinnosť a vysoký komfort užívania pre ľudí užívajúcich stavbu po vykonaní prác. Tam, kde sú použité odvetrané fasády, má šancu dýchať celá plocha. efekt? V miestnostiach sa udržiava stála teplota a znižuje sa riziko kondenzácie vodnej pary.

Aké ďalšie výhody má minerálna vlna pre odvetrané fasády? Zabezpečuje 100% žiadne tepelné mosty. Aké sú tieto tepelné mosty? Jednoducho povedané, sú to medzery, cez ktoré sa teplo z budovy dostáva von. Existujú lineárne a bodové tepelné mosty. Vznikajú náhodným prevŕtaním steny alebo strechy počas výstavby. Medzi ďalšie výhody patrí protipožiarna ochrana – fasáda z minerálnej vlny sa vyznačuje vysokou ochranou proti šíreniu plameňov. Prospejú vám aj malé odchýlky vlhkosti a teploty v nosnej konštrukcii, konštantné rozmery obkladového materiálu a široký výber nosných konštrukcií, na ktoré je možné materiál použiť.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.