Garážová vlna

Vlna Isover STROPMAX 31 100 mm Vlna Isover STROPMAX 31 100 mm 2
Available
Garážová vlna

Vlna Isover STROPMAX 31 100 mm

ISOVER
101221537
15,48 € / m2
Średnia ocena: 4,54
Zobrazuje sa 1-11 z 11 položiek

Čo je garážová vlna?

Garážová vlna je minerálna vlna v plátoch, ktoré umožňujú jednoduchú a rýchlu inštaláciu. Okrem toho ide o stavebný materiál určený na tepelnú izoláciu miestností ako aj akustickú izoláciu. Lamelový panel z garážovej vlny má zodpovedajúce tepelné vlastnosti a je z jednej strany pokrytý základným náterom a bielym závojom. To znamená, že teplo zostáva vo vnútri budovy a neuniká von. A čo viac, garážová vlna vďaka suchej inštalácii umožňuje jednoduchú a rýchlu izoláciu povrchu.

Druhy minerálnej vlny na izoláciu stropov garáží

Nie ste si istí, či je lepšie zvoliť kamennú vlnu alebo sklenú vatu? Pozrite sa, aké sú rozdiely medzi týmito typmi garážovej vlny na tepelnú izoláciu garáží! Overte si, či vo vašom prípade nebude lepšie použiť kamennú alebo sklenenú garážovú vlnu!

Garážová kamenná vlna

Garážová kamenná vlna sa výborne hodí na zateplenie plochých striech alebo tepelnú modernizáciu stropov garáží. Ďalšou výhodou je vynikajúca absorpcia zvuku, ktorá je skvelá pre hlučnú prácu v garáži. Garážová sklená vata určená na zateplenie má vysoký súčiniteľ tepelnej vodivosti, vďaka čomu dokonale izoluje a udrží teplo vo vnútri miestnosti, takže sa nemusíte báť poveternostných obmedzení ani nízkych teplôt. Panely z kamennej vlny do garáže majú navyše vysokú požiarnu odolnosť A1, vďaka čomu sú nehorľavé a nešíria oheň.

Garážová sklená vata

Garážová sklená vata je vďaka svojej nízkej hmotnosti ako stvorená na izoláciu šikmých striech. Ba čo viac, poslúži aj na zateplenie garáží. Sklenená vata zaručuje požiarnu bezpečnosť vďaka nehorľavej izolácii a požiarnej odolnosti A1. Sklenená vata má nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti, čo zabezpečuje dostatočnú izoláciu a udržiavanie tepla vo vnútri budovy.

Akú garážovú vlnu si vybrať? - najdôležitejšie parametre

Pri výbere garážovej vlny sa riaďte príslušnými parametrami. Venujte pozornosť tomu, akú prácu budete v garáži vykonávať a či tam strávite veľa času. Pred nákupom stojí za to venovať pozornosť takým parametrom, ako sú:

• súčiniteľ tepelnej vodivosti (lambda),

• požiarna trieda,

• absorpcia vody,

• odolnosť proti stlačeniu,

• tepelná odolnosť.

Aplikácia garážovej vlny

Garážové sklo a kamenná vlna je produkt s mnohými aplikáciami. Môžete ho použiť na izoláciu stropov a povrchov stien alebo podláh v miestnostiach, ktoré nebudú izolované. Tento druh vlny sa výborne hodí nielen na zateplenie garáží, ale aj na zateplenie stropov pivníc či nezateplených miestností.

Aké sú výhody garážovej minerálnej vlny?

Garážová minerálna vlna je všestranný produkt, ktorý zaisťuje jednoduchú inštaláciu a izoláciu budovy. Výber sklenenej alebo minerálnej vlny na izoláciu stropov garáží ponúka mnoho výhod vrátane:

• odhlučnenie práce nástrojov, napríklad vŕtačiek alebo skrutkovačov,

• tepelná izolácia,

• chráni pred ohňom,

• poskytuje rýchlu inštaláciu pre dodávateľa.

Ak sa chcete dozvedieť viac alebo si objednať garážovú vlnu, kontaktujte nás zaslaním e-mailu alebo telefonicky!

FAQ

1. Čo je garážová vlna?

Garážová vlna je stavebný materiál, ktorý zabezpečuje dostatočnú tepelnú izoláciu stropov a stropov. Navyše má zvukovú izoláciu, ktorá tlmí zvuk. Garážová vlna sa vyznačuje aj vysokou odolnosťou voči ohňu a šíreniu plameňa, preto chráni miestnosť pred požiarom.

2. Koľko stojí dobrá garážová vlna?

Cena garážovej vlny závisí od jej typu a vlastností. Náklady na dobrú garážovú vlnu začínajú od 39 PLN/m2 a môžu dosiahnuť až 165 PLN/m2. Ak neviete, akú vlnu použiť, je dobré, ak sa obrátite na personál predajne, ktorý vám poradí so správnym materiálom.

3. Na čo si dať pozor pri výbere garážovej vlny?

Pri výbere garážovej vlny sa oplatí venovať pozornosť niekoľkým dôležitým parametrom. Pred kúpou si overte súčiniteľ tepelnej vodivosti, triedu požiaru a tepelnú odolnosť. Oplatí sa zoznámiť sa aj s parametrami ako nasiakavosť či pevnosť v tlaku. Skontrolujte si aj rozmery vlny, ktoré sa zvyčajne udávajú v mm.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.