Rozperné hmoždinky do polystyrénu

Zobrazuje sa 1-4 z 4 položiek

Polystyrénové rozperné zátky sú základným prvkom v procese inštalácie izolácie budov. V tomto prípade je rozhodujúci vhodný výber a montáž hmoždiniek, pretože okrem iného tento drobný prvok zodpovedá za správne tepelnoizolačné parametre. Ignorovanie týchto požiadaviek môže spôsobiť uvoľnenie pripevnenia izolácie. Ktoré rozširujúce hmoždinky by ste si teda mali vybrať na upevnenie pomocou polystyrénu?

Dlhé dilatačné hmoždinky na polystyrén - trvalé upevnenie izolácie

Najčastejšie sa na izoláciu budov používa polystyrén, ktorý je nielen ideálny na tento účel, ale je tiež veľmi jednoduchý na pripevnenie. Pri montáži polystyrénových dosiek sú potrebné príslušné hmoždinky, ktoré sú samozrejme dostupné v našej predajni. Takéto kolíky na montáž do polystyrénu sú konektorom, ktorý vytvára trvalé spojenie medzi doskou a substrátom. Za zmienku tiež stojí, prečo sú hmoždinky na pripevnenie polystyrénu často lepšou voľbou ako použitie napríklad lepidla. Takéto kolíky je možné použiť na takmer akýkoľvek povrch, ako je tehla, betón alebo duté tehly. Nepoškodíme tak omietku ani farbu a konštrukcia fasády bude odolná a pevná. Pozrite si aj šnekové kolíky pre polystyrén a iné upevňovacie systémy dostupné v našom online stavebnom obchode.

Rozpínacie kolíky pre montáž do polystyrénu - výborná tepelná izolácia

Môže sa zdať, že každá hmoždinka z polystyrénu vyzerá rovnako. Jednotlivé typy špendlíkov sa však líšia zamýšľaným použitím, preto sa pred kúpou oplatí zistiť, aký konkrétny produkt budeme potrebovať. Existujú kolíky s kovovým kolíkom aj kolíky s plastovým kolíkom. Za pozornosť stojí aj dlhá rozpínacia zóna, no práve materiál čapu má najväčší vplyv na jeho odolnosť. Takéto oceľové kolíky sa používajú aj na pripevnenie tepelnej izolácie z minerálnej vlny. Inštalácia hmoždinky je pomerne jednoduchá záležitosť, treba však dávať pozor, aby nevznikli tepelné mosty.

Rozpínacie kolíky z polystyrénu - odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Ako zabezpečiť, aby boli rozpínacie kolíky v polystyréne efektívne pripevnené? V prvom rade ich treba vhodne vybrať. Skontrolujte expanznú zónu a označenie výrobcu. Jednotlivé písmená udávané výrobcom napovedajú, na čo je špendlík určený. Má to veľký význam, pretože iný výrobok použijeme na podklad z dierovaných tehál a iný na pórobetón alebo ľahký betón. Dôležitý je aj materiál výroby a kovové a plastové kolíky sa výrazne líšia. Nezabudnite tiež vybrať vhodnú dĺžku hmoždinky. Ak si vyberiete správne skrutkovacie hmoždinky , práca bude oveľa jednoduchšia a konštrukcia bude odolnejšia. Dôležitá je aj odolnosť voči náročným poveternostným podmienkam, pretože im sú takéto špendlíky permanentne vystavené.

Polystyrénové rozperné hmoždinky v našej ponuke

V našom internetovom obchode ponúkame obrovský výber rozširujúcich zástrčiek, ktoré sú ideálne na montáž relatívne ľahkých predmetov na polystyrén. Vynakladáme maximálne úsilie, aby sme Vám ponúkli len tie najkvalitnejšie produkty od renomovaných výrobcov u nás. Okrem toho náš sortiment zahŕňa aj skrutky, kotvy a široký výber stavebných a tepelnoizolačných materiálov. To všetko online s expresnou dopravou. Ak však máte akékoľvek otázky týkajúce sa našich produktov alebo ich používania, kontaktujte naše oddelenie služieb zákazníkom. Radi rozptýlia akékoľvek pochybnosti a poradia najlepšie riešenie. Navyše, ak ste v našej ponuke v kategórii spojovací materiál na zateplenie fasád alebo inej kategórii nenašli produkt pre seba, vieme vám ho špeciálne objednať.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.