Hydroizolácie
Problém vlhkosti a plesní je prítomný v mnohých domácnostiach. Príliš intenzívne a dlhodobé pôsobenie vlhkosti a vody môže mať za následok vznik nielen škodlivých mikroorganizmov, ale aj plesní a húb. Čo robiť, aby ste správne zabezpečili svoj domov? Odpoveďou na túto otázku je použitie kvalitnej hydroizolácie proti vlhkosti, ktorá sa vyznačuje vysokou tesnosťou a pružnosťou. Ničivým účinkom vody sú vystavené nielen steny budovy, ale aj základy a všetky objekty pod úrovňou terénu. Postarajte sa teda o svoju bezpečnosť a bezpečnosť svojho domova a investujte do horizontálnej hydroizolácie.
Hydroizolácia budov - čo je hydroizolácia?
Hydroizolácia, ako už názov napovedá, úzko súvisí s vodou, respektíve ochranou pred jej účinkami. Na tento typ ochrany sa najčastejšie používajú materiály ako strešná lepenka, fólie alebo plechy s antikoróznou ochranou. Výber vhodného typu hydroizolácie závisí od zamýšľaného využitia nehnuteľnosti. Medzi hlavné faktory patria okrem iného: typ stavby, jej tvar, spôsob užívania, stupeň vodnej a vlhkostnej záťaže. Ponuka zahŕňa:
- bitúmenovo-latexové emulzie,
- disperzno-cementové nátery,
- tekuté izolačné fólie,
- asfaltovo-kaučukové hmoty.
Výber vhodnej stavebnej hydroizolácie by mal závisieť od fyzikálnych vlastností hydroizolácie. To platí najmä, pokiaľ ide o teplotu.
Flexibilná hydroizolácia - ochrana proti prenikaniu vlhkosti
Hydroizolácia nie je nič iné ako ochrana povrchu pred prenikaním vody a vlhkosti. Z tohto dôvodu by sa mal používať najmä na miestach, ktoré sú zvyčajne veľmi vystavené ničivým účinkom tejto látky. Patria sem:
- Kúpeľňa,
- Kuchyňa,
- Balkón,
- Terasa,
- Základy,
- Strecha,
- Prvky, ktoré presahujú obrys budovy.
Netreba zabúdať ani na to, že minerálne hydroizolácie alebo bitúmenové hydroizolácie slúžia nielen na ochranu pred vodou, ale chránia stavbu aj pred prasklinami v stenách či zrútením podlahy v miestnostiach.
Bitúmenové hydroizolácie – pokročilé hydroizolačné nátery Mapei
Moderné použitie polyuretánovej hydroizolácie umožňuje jej umiestnenie tesne pod keramickú dlažbu. Takúto jednozložkovú hydroizoláciu stojí za to odporučiť každému, kto stavia dom. Môžete ho nanášať štetcom, no pamätajte na presnosť a presnosť.
Polymérové hydroizolácie je možné podľa potreby použiť všade tam, kde je potrebná dodatočná ochrana objektu proti vode, ako je hydroizolácia balkóna, terasy . Samotná metóda tesnenia nie je náročná a dá sa opísať v niekoľkých krokoch.
Hydroizolácia základov a domov si vyžaduje správne pripravený podklad a elimináciu všetkých známok plesní. V ďalšom kroku hydroizoláciu odolnú voči UV žiareniu dôkladne premiešajte a naneste na ošetrovaný povrch, pričom dodržte hrúbku približne 1 mm. Výrobca hydroizolácií radí rozhodnúť sa pre použitie dvoch vrstiev najlepšej hydroizolácie Remmers. Doba schnutia je v tomto prípade približne 6 hodín.
Dvojzložková hydroizolácia si vyžaduje použitie lepidla, ktoré bude potrebné na pripevnenie obkladu v danom mieste. Ide o látku, ktorá sa vyznačuje veľmi vysokou priľnavosťou a multifunkčnosťou. Dobre sa uplatní na balkónoch a terasách, ale aj ako hydroizolácia kúpeľní a iných miestností.
Pri riešení potrubných prestupov by sa po vysušení stien od technologickej vlhkosti mala aplikovať hydroizolácia na báze polyuretánových živíc.