Expanzné pásky

Zobrazuje sa 1-10 z 10 položiek

Polyuretánová expanzná páska je produkt s veľmi širokým spektrom použitia a má mnoho vlastností. Takáto samorozpínacia páska má napr. vysoká odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, chemikáliám a UV žiareniu. Presvedčte sa sami, že neexistuje lepšie riešenie na utesnenie svahov a všemožných medzier. Na našej webovej stránke si nezabudnite skontrolovať, aké okenné tesniace pásky a pásky na inštaláciu teplých okien ponúkame.

Dilatačné pásky na montáž okien na IzoSystems.sk

Predávame okrem iného široký výber rozťahovacích tesniacich pások, ktoré nájdete na tejto podstránke. Ponúkané produkty sú vyrobené z mäkkej polyuretánovej peny napustenej v špeciálnej suspenzii a impregnovanej spôsobom, ktorý zvyšuje odolnosť proti starnutiu a zvyšuje maximálnu pozdĺžnu ťahovú silu. Toto riešenie robí samolepiacu pásku široko používanou. Naši zákazníci ho ochotne používajú ako výplň medzier pri montážnych prácach súvisiacich s truhlárskymi a strešnými tesneniami (najmä v prípade keramických krytín). Výrobky z tejto kategórie sú vhodné aj na utesnenie pohyblivých škár, dilatačných škár a betónových a drevených konštrukcií a pod. S popísanými páskami neodporúčame pracovať pri nízkych teplotách (pod 5 stupňov Celzia).

Rozťahovacia tesniaca páska – kde ju použiť?

Dilatačné tesnenie na okná sa najčastejšie používa na vyplnenie medzier pri montáži okenného stolárstva, no možností má oveľa viac. Dá sa použiť aj ako strešná dilatačná páska (svahy alebo hrebene) a tesniaca páska na dvere. Môže sa použiť na vyplnenie medzier v strešných, drevených a betónových konštrukciách, ako aj pohyblivých škár a dilatačných škár. Dôležité je, že akákoľvek páska na strešné okná alebo páska na okná odolná voči vetru by sa mala používať iba v suchých miestnostiach. Za pozornosť stojí aj dilatačná páska na teplú inštaláciu, ktorá sa bežne používa v stavebníctve na zateplenie.

Náš online stavebný sklad je miestom, kde nájdete tie najlepšie izolačné doplnky. Správna izolácia okien je veľmi dôležitá, preto si pozrite naše okenné izolačné pásky, lepidlo na tesnenie okien a membrány EPDM. Odporúčame aj dverné profily a okenné peny.

Prečo sa oplatí vyberať tesniace pásky na dvere a okná?

Strešná dilatačná páska z pružnej polyuretánovej peny dokonale chráni pred škodlivými vplyvmi poveternostných podmienok. Vodotesná dilatačná páska navyše zaisťuje maximálnu tesnosť spojov a zároveň umožňuje difúziu vodnej pary. Vďaka oneskorenému procesu starnutia (vďaka použitiu akrylátovej impregnácie) vydrží montáž okien s dilatačnými páskami dlhé roky. Rozťahovacia páska na dvere a okná zároveň poskytuje zvukovú izoláciu, takže nežiaduci hluk bude obmedzený na minimum.

Akú rozširujúcu pásku si mám vybrať?

Takáto páska dosiahne takmer 80 % svojej výšky v priebehu niekoľkých sekúnd po odvinutí, čo zjednodušuje inštaláciu. Stojí za to vedieť, že čím väčšia je šírka pásky, tým lepšie vyplní daný priestor po roztiahnutí. Je skvelou náhradou montážnej peny, ktorú máme tiež v sortimente, rovnako ako ostatné produkty z kategórie stavebná chémia. Najkvalitnejšia páska je impregnovaná akrylom, vďaka čomu je tento doplnok odolný aj voči vlhkosti. Pamätajte však, že pri skladovaní takejto pásky by nemal mať prístup k slnku a vlhkosť v miestnosti by mala byť primeraná. Navyše základom správnej inštalácie je správna príprava povrchu. Prečítajte si aj popis produktu, kde nájdete veľa užitočných rád na používanie pásky. Nesprávna inštalácia môže spôsobiť vznik tepelných mostov v mieste spoja a páska samotná nesplní svoj účel.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.