Akustická vlna

Vlna Isover Akuplat+ 50 mm Vlna Isover Akuplat+ 50 mm 2
Available
Akustická vlna

Vlna Isover Aku-Plate 50 mm

ISOVER
101222010
2,38 € / m2
Średnia ocena: 4,68
Zobrazuje sa 1-14 z 14 položiek

Náš rozsiahly sortiment zahŕňa vysokokvalitnú akustickú vlnu na akustickú izoláciu deliacich stien a tepelných a akustických podláh. Akustická minerálna vlna, napríklad Rockwool Rockton SUPER 70 mm - dostupná v našej predajni, je dostupná vo forme praktických dosiek, ktoré sa jednoducho inštalujú. Zvukovo izolačná minerálna vlna je protipožiarna a zaručuje účinnú ochranu proti hluku. Na požiadanie je možné objednať vlnu na izoláciu podláh od iných výrobcov, po kontaktovaní poradcov Zákazníckeho servisu.

Minerálna vlna pohlcujúca zvuk

Zvuková izolácia je mimoriadne dôležitá doma aj na pracovisku. Ak na mieste trávime veľa času, mali by sme cítiť akustickú pohodu. Hluk v nás vyvoláva únavu a nervozitu. Hluk z ulice alebo hluk vychádzajúci z bytu vašich susedov sú mimoriadne dráždivé zvuky, ktoré je potrebné eliminovať. Riešením tohto problému môže byť vhodná akustická izolácia, ktorá prinavráti pokoj a pohodu. Jedným z izolačných materiálov, ktoré môžeme na tento účel použiť, je zvuk pohlcujúca vlna. Okrem akustických predností nám poskytne aj vrstvu izolácie. Zvukovo izolačná vlna veľmi dobre pohlcuje zvuky a zároveň šetrí peniaze za kúrenie.

Vlna na akustickú izoláciu – parametre

Ak máte záujem o zvukovú izoláciu minerálnej vlny, v prvom rade si treba dať pozor na koeficient zvukovej pohltivosti. Pri výbere materiálov používaných ako akustická izolácia je to mimoriadne dôležitá vlastnosť. Má hodnotu od 0 do 1, pričom 1 predstavuje maximálny útlm zvuku a 0 predstavuje celkový odraz zvuku. Označuje sa symbolom αw a jednotlivé výsledky sú zoradené do tried.

  • Trieda A - znamená, že materiál má koeficient absorpcie zvuku od 0,90 do 1,00 αw,
  • Trieda B - znamená, že materiál má koeficient absorpcie zvuku od 0,80 do 0,85 αw,
  • Trieda C - znamená, že materiál má koeficient absorpcie zvuku od 0,60 do 0,75 αw,
  • Trieda D - znamená, že materiál má koeficient absorpcie zvuku od 0,30 do 0,55 αw,
  • Trieda E – znamená, že materiál má koeficient absorpcie zvuku 0,15 až 0,25 αw.

Akustická kamenná vlna má koeficient 0,8 až 1,00, čo znamená, že má fenomenálne zvukovoizolačné vlastnosti. Treba si však uvedomiť, že záleží na jej hrúbke. Ďalším dôležitým ukazovateľom je izolácia vlastnej priečky proti zvukom vzduchu, skrátene Rw. Pamätajte, že tento parameter sa určuje v laboratórnych podmienkach.

Zvuková izolácia z minerálnej vlny

Jedným z najčastejšie používaných stavebných materiálov je minerálna vlna. Používa sa na akustickú a tepelnú izoláciu a na ochranu budovy proti šíreniu požiaru. Dá sa rozdeliť na dva typy:

  • kamenná vlna – vyrába sa hlavne z čadičového, gabrónového, dolomitového alebo vápencového kameniva,
  • sklenená vata - vyrobená z kremenného piesku a recyklovaných skiel.

Oba druhy izolačného materiálu, vlna, sú ekologické a vyrobené z prírodných produktov. Hlavnou aplikáciou je tepelná a akustická izolácia, pretože oba druhy vlny sa v tomto smere vyznačujú vysokými vlastnosťami. Ďalšou výhodou je vysoká odolnosť kamennej vlny, ktorá je flexibilná a ľahko sa inštaluje. Taktiež sa vplyvom vlhkosti nezmršťuje a zachováva si svoj tvar a vlastnosti. Navyše je odolný voči mnohým chemikáliám, takže nereaguje s inými stavebnými materiálmi.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.