Hliníkové parozábrany

Zobrazuje sa 1-6 z 6 položiek

Hliníková parotesná fólia – čo to je a ako ju používať?

Hliníková parotesná fólia plní dôležitú úlohu v každej stavbe – chráni ju pred vlhkosťou, ktorá dokáže napáchať veľa škôd. Zhromažďovanie vlhkosti môže viesť k stratám, ktorých oprava bude mať výrazný vplyv na váš rozpočet. Použite fóliu vyrobenú z hliníka a zabráňte tomu, aby sa tam dostali. Dodatočný hliníkový povlak odráža infračervené lúče a pomáha pri tepelnej izolácii.

Preverte si, aká hliníková parotesná fólia je dostupná v našej ponuke - pre našich zákazníkov sme pripravili varianty rôznych gramáží a rolí vo viacerých veľkostiach. Máme produkty od uznávaných dodávateľov: Tyvek (AirGuard Reflective), Strotex (STROTEX ALU 90 PREMIUM) a Parotec (ALU 150). Všetky fólie majú potrebné certifikáty a schválenia preukazujúce ich vysokú kvalitu a spoľahlivosť. Parozábrana fólia je nevyhnutná pri realizácii stavebných prác – kúpte si najkvalitnejší výrobok a chráňte sa pred škodlivými účinkami vlhkosti.

Hliníková parotesná fólia do podkrovia – výhody

Pri stavbe domu sa oplatí správne chrániť stavbu pred škodlivými účinkami vlhkosti a plesní. Na tento účel budete potrebovať hliníkovú parotesnú fóliu. Ako presne to funguje?

Po inštalácii hliníkovej parotesnej fólie získame ochranu pred parou a vodou vznikajúcou pri každodenných činnostiach. Najväčšie množstvo ho vzniká pri kúpaní, umývaní a varení. Fólia funguje obzvlášť dobre vo viacgeneračných domoch, kde je množstvo produkovanej pary oveľa väčšie.

Hliníková parotesná fólia do podkrovia sa umiestňuje do vonkajších priečok, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou hromadí nežiaduca vlhkosť. Jeho prítomnosťou sa nami používaná tepelná izolácia ničí, čím strácame veľké množstvo tepla a vystavujeme sa vážnym stratám. Je potrebné mať na pamäti, že inštalácia hliníkovej parotesnej fólie môže viesť k nižším účtom za vykurovanie miestnosti – počiatočná investícia do kvalitnej fólie sa rýchlo vráti! ako presne? Reflexná plocha odráža časť UV žiarenia, ktoré sa dostane priamo pod sadrokartónové dosky.

Hliníková parotesná fólia – aplikácia

Použitie hliníkovej parotesnej fólie môže prekvapiť ľudí, ktorí sa doteraz o stavebníctvo nezaujímali. Fóliu je možné použiť ako na povalu, tak aj pod panely. Hliníková parotesná fólia pod panely ich účinne chráni pred vlhkosťou, čím navyše zabraňuje vzniku nevzhľadných vydutín na ich povrchu.

Vystužená hliníková fólia je užitočná najmä pri montáži na strešné konštrukcie, ktoré sa veľmi rýchlo zohrejú. Je metalizovaná a obsahuje reflexný náter, takže dokonale odráža slnečné žiarenie.

Parozábrana fólia do podkrovia a podlahy od IzoSystems.sk

Hliníkové parotesné fólie ponúkame v gramážach od 90 do 150 g/m², takže si môžete vybrať produkt presne podľa svojich potrieb. Použite ho pri izolácii strešných škridiel a podláh. Každá fólia má výstuž, ktorá ju chráni pred roztrhnutím. Vďaka nemu je montáž oveľa rýchlejšia a jednoduchšia, bez obáv zo zbytočnej straty materiálu.

Pre správnu inštaláciu hliníkovej parotesnej fólie s výstužou použite špeciálnu pásku a spojovacie prvky - ak si ich chcete kúpiť, použite tie, ktoré sú dostupné v našom internetovom obchode. Fóliu položte metalizovanou stranou smerom dovnútra budovy a dôkladne pribite. Tieto miesta potom prelepte páskou, aby na povrchu fólie nezostala medzera – zníži sa tým účinnosť parozábrany.

Pozrite si našu ponuku a vyberte si svoju hliníkovú parotesnú fóliu. Ak máte pochybnosti o tom, ktorý produkt si vybrať, kontaktujte nás a my vám s výberom určite pomôžeme. Radi odpovieme na vaše otázky a rozptýlime akékoľvek pochybnosti. Odporúčame vám prezrieť si fólie, ktoré odporúčame, a zadať objednávku.

Pozrite si aj žlté parozábrany, aktívne parozábrany a reflexné parozábrany z našej ponuky!

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.